Novinky
středa, 06. dubna 2016

POMOZTE OSTRAVICI I VY

POMOZTE OSTRAVICI I VY! POTŘEBUJEME MOBILIÁŘ A POMOCNÍKY.

pátek, 26. února 2016

VEŘEJNÁ DEBATA ÚNOR 2016

„Nechceme tam stavět nic nového, máme objekt, který má úžasné renomé. Je středa večer a Stará Aréna v centru Ostravy praská ve švech. Mezi hosty sedí zástupci města i další odborníci.

pátek, 05. prosince 2014

Veřejná debata listopad 2014

Veřejná debata proběhla 25.11. v budově bývalého hotelu Palace. Účast byla hojná, děkujeme všem co přišli a na debatě se svými příspěvky podíleli.


Lokalita

Ostrava má 2 centra. Jedno centrum se nachází v Ostravě Porubě. Druhé centrum – hlavní se nachází asi 3 minuty chůze od Objektu Ostravice.

Ostravica stojí na jedné z hlavních ulic. Ulice 28. října je hlavní tepnou pro tramvaje. Veškeré tramvaje jedoucí na cca 6km vzdálené nádraží projíždí kolem objektu. Hned za Ostravicou je park – náměstí Dr. E. Beneše, které je dle cuzk ale vedeno jako proluka a je možné jí zastavět. Lidé se nicméně zatím zastavění brání.

V okolí je mnoho bank, obchodů, nachází se zde dům umění, hotel, divadla, výstaviště. Naproti je nově vystavěné obchodní centrum Nová Karolina. K tomuto komplexu jsou vystavěny byty a kanceláře. Hned naproti Ostravici je zchátralý hotel, který by se dle záměru měl přestavět na Kampus Palace pro studenty.

V oblasti je velká frekvence lidí. Kousek je galerie, sídla bank. Knihovna je cca 10 minut chůze. Je zrekonstruovaná před 6 lety. Má velké prostory skladů, ale nahoře není moc knih. Pouze beletrie, knihy odborné pouze v rejstříku a musí se nechat přivézt. Nepůsobí jako centrální knihovna, ale spíš jako pobočka části knihovny.

Cca 1km od Ostravice je Slezskoostravský hrad a Trojické údolí.

Hlavní výhledy a zajímavosti

  • Slezskoostravský hrad – cca 700m
  • K řece Ostravici – cca 400m
  • K naučné stezce Slezák Ostrava – cca 150m
  • Obchodní centrum Karolina – cca 200m