Novinky
středa, 06. dubna 2016

POMOZTE OSTRAVICI I VY

POMOZTE OSTRAVICI I VY! POTŘEBUJEME MOBILIÁŘ A POMOCNÍKY.

pátek, 26. února 2016

VEŘEJNÁ DEBATA ÚNOR 2016

„Nechceme tam stavět nic nového, máme objekt, který má úžasné renomé. Je středa večer a Stará Aréna v centru Ostravy praská ve švech. Mezi hosty sedí zástupci města i další odborníci.

pátek, 05. prosince 2014

Veřejná debata listopad 2014

Veřejná debata proběhla 25.11. v budově bývalého hotelu Palace. Účast byla hojná, děkujeme všem co přišli a na debatě se svými příspěvky podíleli.

Pozvěme lidi opět do měst

...Procházím se od divadla udržovaným parkem kolem kašny s fontánkou svádějící k osvěžení směrem ke Cafe de l´Europe. Káva podávaná na venkovní terase voní celým náměstím a láká. Terasa je ale beznadějně plná. Smekám klobouk a známým posunkem zdravím pana radního, který se zvídavým synkem pozoruje třpytící se vodotrysk. Z balkonu svého luxusního bytu v domě Moravskoostravské obchodní banky hrdě shlíží pan ředitel se svojí plavovlasou ženou, pozorují dění na náměstí a vystavují se  jižnímu slunci. Obchody v bankovním domě jsou otevřené a lidé klábosí před prosklenými vitrínami ve stínu všudypřítomných moderních pergol. Hlučný dav mládeže se hrne promenádou k řece Ostravici schovat se zrakům přísných dospělých. Honosná malebná Moravská Ostrava. plná života a vzkvétající. Srpen 1907

 

Uběhlo 100 let...100 let změn a příběhů. Pojďme si je společně číst.